News

Mega Courts Indoor Sports U12 SAMCA Cup Team Announced

Please see below for final ATCA U12 SAMCA Cup team. A final training session with shirt and cap presentation will take place at 5.00pm Friday 4 th January Read more

Mega Courts Indoor Sports U14 SAMCA Cup Team Announced

Please see below for final ATCA U14 SAMCA Cup team. A final training session with shirt and cap presentation will take place at 5.00 pm Wednesday 2 nd Read more

ATCA Grounds with Covers

Covers to be used by clubs as of 23rd November 2018 Payneham - Payneham Oval Grange - Grange Oval # 1 Goodwood - Goodwood Oval Goodwood - Cabra East Marion Read more

Umpire Match Fees 2018-19 Season

UMPIRE MATCH FEES-SEASON 2018/2019 ATCA FEES FOR TWO DAY MATCHES GRADE 2 UMPIRES 1 UMPIRE A1 Premier 140 200 A2 to A3 125 190 B1 to B3 115 170 C1 to C3 Read more

ATCA Competitions
Show:
Select Grade:
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM  
City Holden Smash Div 1 Group 1 3 11 Dec 18
Port Districts (1)
   def by  
PAOC (1)
City Holden Smash Div 1 Group 1 3 11 Dec 18
Pooraka
   def  
Walkerville (1)
City Holden Smash Div 1 Group 2 3 11 Dec 18
Ingle Farm (1)
   def  
Payneham (1)
City Holden Smash Div 1 Group 2 3 11 Dec 18
Para Hills (1)
   def  
Rostrevor OC (1)
City Holden Smash Div 1 Group 3 3 11 Dec 18
Marion (1)
   def by  
Reynella (1)
City Holden Smash Div 1 Group 3 3 11 Dec 18
Old Scotch
   def  
SHOC (1)
City Holden Smash Div 1 Group 4 3 11 Dec 18
Hectorville
   def by  
Modbury (1)
City Holden Smash Div 1 Group 4 3 11 Dec 18
Golden Grove
   def  
Trinity College OS
City Holden Smash Div 1 Group 5 3 11 Dec 18
Grange (1)
   def by  
Fulham
City Holden Smash Div 1 Group 5 3 11 Dec 18
Woodville South
   def  
Woodville Rechabites
City Holden Smash Div 1 Group 6 3 11 Dec 18
Goodwood (1)
   def  
Pembroke OS
City Holden Smash Div 1 Group 6 3 11 Dec 18
SPOC
   def by  
Flinders Park
City Holden Smash Div 2 Group 1 3 11 Dec 18
Old Ignatians (1)
   def  
Para Hills (2)
City Holden Smash Div 2 Group 1 3 11 Dec 18
Brahma Lodge
   def  
Gepps Cross (1)
City Holden Smash Div 2 Group 2 3 11 Dec 18
Unley
   def by  
Adelaide Rockets
RankNameRunsGradeRound 
1 Mark A Hanson185Kookaburra Sports A1 Premier Grade1
2 Jye Bailey172Kookaburra Sports A1 Premier Grade4
3 Brett Knowles135Kookaburra Sports A1 Premier Grade3
4 Andrew Wright128Kookaburra Sports A1 Premier Grade3
5 Scott Blackmore119Kookaburra Sports A1 Premier Grade5
6 Steven A Marks115Kookaburra Sports A1 Premier Grade4
7 Jack G Latchford109Kookaburra Sports A1 Premier Grade2
8 James Carson106Kookaburra Sports A1 Premier Grade1
9 Samuel C Hurburgh105Kookaburra Sports A1 Premier Grade4
10 Jack Foster101Kookaburra Sports A1 Premier Grade1